Простить — означает извинить обидчика.

0

   &&&_     Наша   СоВместная   --->  Трилогия: Содержание

 &&&

Переклад на українську мову після статті.

*****

В Библии греческое слово «простить» иногда используется в значении «отпустить», как если бы человек не требовал возвращения долга. 

Иисус использовал это сравнение, когда учил своих последователей молиться: «Прости нам наши грехи, потому что и мы прощаем каждому, кто нам должен» (Луки 11:4). Также в притче о немилосердном рабе Иисус сравнил прощение с аннулированием долга (Матфея 18:23—35).


 Когда мы прощаем другого человека, мы решаем избавиться от негодования и не требовать от этого человека компенсации за нанесенный нам вред. Согласно Библии, в основе истинного прощения лежит бескорыстная любовь, ведь любовь «не ведет счет обидам» (1 Коринфянам 13:4, 5).

Прощать не значит...


  •  закрывать глаза на проступок. В Библии осуждаются те, кто утверждает, что плохие поступки вполне приемлемы и не могут причинить никакого вреда (Исаия 5:20).

  •  делать вид, что проступка вообще не было. Бог простил царю Давиду тяжкие грехи, которые тот совершил, но не оградил Давида от последствий его проступков. По воле Бога о грехах Давида было даже записано в Библии, чтобы о них помнили до сих пор (2 Самуила 12:9—13).

  •  позволять другим злоупотреблять вашим доверием. Предположим, вы дали кому-то деньги в долг, а он потратил их и теперь не может вернуть, хотя и обещал. Он очень сожалеет о случившемся и просит у вас прощения. Возможно, вы решите поступить милосердно: не затаивать зла на этого человека, не припоминать ему о произошедшем и, может быть, даже простить ему долг. Однако вы также можете решить больше никогда не давать ему деньги в долг (Псалом 37:21; Притчи 14:15; 22:3; Галатам 6:7).

  •  проявлять неоправданное милосердие. Бог не прощает тех, кто совершил злонамеренный грех и кто отказывается признавать свои ошибки, меняться и просить прощения у тех, кому был причинен вред (Притчи 28:13; Деяния 26:20; Евреям 10:26). Люди, которые не раскаиваются, становятся врагами Бога, и он не требует, чтобы мы прощали тех, кого он не простил (Псалом 139:21, 22).

 Что, если с вами обошлись жестоко и ваш обидчик отказывается просить у вас прощения и даже признавать свою вину? В Библии дается такой совет: «Оставь гнев и отвергни ярость» (Псалом 37:8). Не оправдывая его проступок, вы можете решить, что не позволите гневу овладеть вами. Будьте уверены: Бог привлечет этого человека к ответу (Евреям 10:30, 31). Вас также может утешить знание того, что скоро наступит время, когда, в согласии с волей Бога, никто не сможет причинить нам вред. Тогда мы больше не будем чувствовать боль, которую, возможно, мы испытываем сегодня (Исаия 65:17; Откровение 21:4).

  •  извинять за мнимую обиду. Иногда нам может только казаться, что нас кто-то обидел, но на самом деле никаких причин для обиды не было. А если нас никто не обидел, то никого и не нужно прощать. В Библии сказано: «Не спеши своим духом обижаться, потому что обида живет в груди глупых» (Экклезиаст 7:9).

Как научиться прощать


 Помните, что́ подразумевается под прощением. Вам не нужно оправдывать проступок или вести себя так, будто его вовсе не было; вам нужно просто «отпустить» обиду.

 Думайте о пользе прощения. Если вы перестанете гневаться и постоянно вспоминать обиды, то сможете оставаться спокойными, будете себя лучше чувствовать и станете счастливее (Притчи 14:30; Матфея 5:9). Но что более важно, если вы прощаете других, то и Бог простит вам ваши грехи (Матфея 6:14, 15).

 Проявляйте сострадание. Мы все несовершенны (Иакова 3:2). Нам приятно, когда прощают нас, поэтому мы тоже должны прощать других (Матфея 7:12).

 Проявляйте благоразумие. Если причина для обиды не такая уж значительная, можно применить библейский совет: «Будьте терпимы друг к другу» (Колоссянам 3:13).

 Не медлите. Не позволяйте разгораться гневу, а старайтесь как можно скорее простить своего обидчика (Эфесянам 4:26, 27).

*****

Как я учусь прощать ?


Дописываю, учусь, изучаю.

#

*****
*****

Пробачити - означає вибачити кривдника.


У Біблії грецьке слово «простити» іноді використовується у значенні «відпустити», якби людина не вимагала повернення боргу. Ісус використовував це порівняння, коли навчав своїх послідовників молитися: «Прости нам наші гріхи, бо і ми прощаємо кожному, хто нам винен» (Луки 11:4). Також у притчі про немилосердного раба Ісус порівняв прощення з анулюванням боргу (Матвія 18:23—35).

Коли ми прощаємо іншу людину, ми вирішуємо позбутися обурення і не вимагати від цієї людини компенсації за завдану нам шкоду. Згідно з Біблією, в основі правдивого прощення лежить безкорислива любов, адже любов «не веде рахунок образам» (1 Коринтян 13:4, 5).

Прощати не означає...


закривати очі на проступок У Біблії засуджуються ті, хто стверджує, що погані вчинки цілком прийнятні і не можуть завдати ніякої шкоди (Ісаї 5:20).

Бог простив цареві Давиду тяжкі гріхи, які той вчинив, але не обгородив Давида від наслідків його проступків. З волі Бога про гріхи Давида було навіть записано в Біблії, щоб про них пам'ятали досі (2 Самуїла 12:9—13).

дозволяти іншим зловживати вашим довірим. припустимо, ви дали комусь гроші в борг, а він витратив їх і тепер не може повернути, хоча й обіцяв. Він дуже шкодує про те, що трапилося і просить у вас прощення. Можливо, ви вирішите вчинити милосердно: не затоювати зла на цю людину, не пригадувати йому про подію і, можливо, навіть пробачити йому борг. Однак ви також можете вирішити більше ніколи не давати йому гроші в борг (Псалом 37:21; Приповістей 14:15; 22:3; Галатів 6:7).

виявляти невиправдане милосердя, Бог не прощає тих, хто вчинив зловмисний гріх і хто відмовляється визнавати свої помилки, змінюватися і просити прощення у тих, кому було завдано шкоди (Приповістей 28:13; Дії 26:20; Євреїв 10:26). Люди, які не каються, стають ворогами Бога, і він не вимагає, щоб ми прощали тих, кого він не пробачив (Псалом 139:21, 22).

Що, якщо з вами обійшлися жорстоко і ваш кривдник відмовляється просити у вас прощення і навіть визнавати свою провину? У Біблії дається така порада: «Залишив гнів і відкинь лють» (Псалом 37:8). Не виправдовуючи його проступок, ви можете вирішити, що не дозволите гніву оволодіти вами. Будьте впевнені: Бог притягне цього чоловіка до відповіді (Євреям 10:30, 31). Вас також може потішити знання того, що невдовзі настане час, коли, згідно з Божою волею, ніхто не може завдати нам шкоди. Тоді ми більше не будемо відчувати біль, який, можливо, ми відчуваємо сьогодні (Ісаї 65:17; Об "явлення 21:4).

вибачати за уявну образу. Іноді нам може тільки здаватися, що нас хтось образив, але насправді ніяких причин для образи не було. А якщо нас ніхто не образив, то нікого і не потрібно прощати. У Біблії сказано: «Не поспішай своїм духом ображатися, бо образа живе в грудях дурних» (Екклезіаст 7:9).

Як навчитися прощати


Пам "ятайте, що ́ таке прощення, вам не потрібно виправдовувати проступок або вести себе так, ніби його зовсім не було; вам потрібно просто «відпустити» образу.

Якщо ви перестанете гніватися і постійно згадувати образи, то зможете залишатися спокійними, будете себе краще почувати і станете щасливішими (Приповістей 14:30, Матвія 5:9). Але що більш важливо, якщо ви прощаєте інших, то і Бог пробачить вам ваші гріхи (Матвія 6:14, 15).

Виявляйте співчуття, ми всі недосконалі (Якова 3:2). Нам приємно, коли прощають нас, тому ми теж повинні прощати інших (Матвія 7:12).

Виявляйте розсудливість, якщо причина образи не така вже й значна, можна застосувати біблійну пораду: «Будьте терпимі один до одного» (Колосян 3:13).

Не зволікайте, не дозволяйте розгоратися гніву, а намагайтеся якомога швидше пробачити свого кривдника (Ефесянам 4:26, 27).

*****

Як я вчуся прощати?


Дописую, вчуся, вивчаю.

#

Отправить комментарий

0Комментарии
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Отправить комментарий (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Learn More
Accept !